Varstymo žaidimai ir jų nauda vaiko vystimuisi

   Varstymo žaidimai yra smulkiosios motorikos lavinamųjų žaidimų atšaka. Be galo naudinga vaiko ankstyvojo lavinimo priemonė. Tokie užsiėmimai, kaip varstymas, padeda vaikui lengviau įsiminti žodžius, užduotis, ugdo susikaupimą, kantrybę ir pastabumą.

Stebėdami ir žaisdami su mažyliu kartu galite jam pasiūlyti varstymo žaidimą didelėmis detalėmis jau pusantrų metų laiko vaikui. Pradžiai duokite keletą detalių ir vėrimo instrumentą. Tokiems mažyliams rekomenduojame varstymo žaidimą "Varstymas ant iešmelių". Žaislą sudaro medinis iešmelis ir spalvingos pakankamai didelės medinės varstymui skirtos detalės. Ilgainiui veriamų detalių kiekį ir įvairovę didinkite, o galiausiai parodykite ir pasiūlykite drauge suverti vėrinį pagal nurodytą paveikslėlį. Akcentuokite vėrimo seką ir detalių formą ir jų spalvą. Užsiimdami tokia veikla su mažyliais stiprinate vaiko plaštakų ir rankų judesius, tuo pat metu gerėja ir vaiko koordinacija. Dar vienas, labai svarbus, smulkiosios motorikos įgūdis, kurį įgyja mažylis tai yra pincetinis detalės sugriebimas pirštų galais. Rodomuoju pirštu ir nykščiu vaikas suima detalę suformuodamas pincetinį suspaudimą. Toks judesys gali būti tik laikant detalę tarp dviejų pirštų. O tai tikrai didelis įgūdis metukų laiko vaikui. 

          

Kitas, vaikų ir Tėvelių, labai pamėgtas yra "Varstymo žaidimas" su įvairiomis figūrėlėmis. Visos žaidimo detalės yra sudėtos į medinį rėmelį, kiekviena detalė turi savo paveikslėlį (po dvi vienodas detales kiekvieno paveikslėlio) ir spalvą, o taip pat pridėtos dvi varstymo virtuvės. Tad vienu metu metu gali žaisti du žaidėjai, vienas iš suaugusiųjų rodyti pavyzdį savo mažyliui arba du šeimos vaikučiai. Taip pat didelio dėmesio sulaukęs žaidimas didelėmis detalėmis "Medinis laikrodukas su varstymo žaidimu". Varstymo užsiėmimai gerina vaiko akių - rankų koordinaciją. Vienu metu dirba ir akys ir rankos, o lazdeline adata perverti virvute per detalę yra tikrai didelis išškūkis derinant pirštų, riešo judesius. Šis žaidimas yra puikiausia pirštukų mankšta!

          

Ir augantis su vaiku, tai žaidimas "Skaičiukų" arba "Raidelių" vėrimas. Prie šių žaidimų yra pridėti ir spalvingi žiedeliai, kad varstymas būtų kiek sudėtingesnis, bet tuo pačiu ir smagesnis! Raidelių ir skaičiukų figūrėles galėsite panaudoti ir ateityje, vaiką mokant pažinti abėcėlę ir matematikos. Vaikui užsiimant varstymo žaidimu gerėja jo dėmėsio sutelkimas. Kad vaikas galėtų teisingai ir tinkamai atlikti vėrimo veiksmą, jis turi būti tinkamai susikaupęs. Tam reikia sukoncentruoti savo dėmesį. Atkreipkite dėmesį, kaip žaidžiantys varstymo žaidimus būna susikaupę vaikai.

          
Varstymas yra tikrai įdomi veikla, tačiau nėra lengvas užsiėmimas. Vaikams gali būti sunku įverti virtuvę, gali būti sunku suimti detalę (ypač žiedelį), gali virtuvė užstrigti - štai su tokiais žaidimo iššūkiais susiduria vaikai. Jiems reikia atkaklumo ir kantrybės atliekant veiksmus. Tačiau šiuos iššūkius jie įveikia! Tad galite būti tikri, kad tai dar vienas teisingas žingsnis ugdant jų atkaklumą ir kantrybę.

Taigi, varstymas yra veiksminga veikla, kuri lavina vaiką. Šią įdomią veiklą rekomenduojame ikimokyklinio amžiaus vaikams. Sudominkite šia veikla savo mažylį anksčiau ir jis pradžiugins Jus savo pasiekimais!