Kaip išsirinkti atprastukes?

Dažniausiai sulaukiame klausimų, kokias gi atprastukes išsirinkti savo mažyliui?

Visi esame skirtingi, tiek vaikučiai, tiek tėveliai. Renkantis aprastukes reikia atsižvelgti į keletą faktorių: koks vaiko amžius? Ar jis pats jau kiek prašosi ant puoduko? 

Mamytės, kurios augina mažylius su daugkartinėmis sauskelnėmis paprastai anksčiau pastebi vaikučio siunčiamus ženklus apie atėjusį naujų pokyčių metą. Tokie vaikučiai dažniau jausdami diskomfortą greičiau susidraugauja su puoduku. Šiuo atveju šias, daugkartines sauskelnes, galima naudoti ir kaip susegamas atprastukes. Jums nereikės papildomai išlaidauti! Naujos kartos daugkartinės sauskelnės turi itin elastingus susegimo zonos audinius, o nugarinėje pusėje - gumos įsiūvą, todėl galima sauskelnę suformuoti kaip susegamą kelnaitę, kurią mokymų eigoje vaikas gali ir pats nusimauti/užsimauti. Dėl vidinių kišenių gali būti naudojamos su papildomi įklotais, kurie pagerina sugėrimo lygį. Gali būti naudojamos atpratinimo laikotarpiu nakties metu.

Medvilninės kelnaičių tipo atprastukės naudojamos tada, kai vaikas yra vyresnis nei pusantrų metų. Šios atprastukės yra medvilninės, su originaliai įsiūtu įklotu, todėl gali sugerti tik ribotą kiekį skysčio. Atprastukės primena kelnaites, yra storesnės. Nereikia papildomų įklotų. Gerai apsitempia ir priglunda. Jas labai patogu susimauti ir užsimauti. Vaikas pats palaipsniui išmoksta jomis naudotis. 

Neperšlampančios kelnaitės yra saugios atprastukės. Jos yra keliasluoksnės ir turi vidinį sugeriantį papildomą įklotuką. Papildomų įklotų nereikia. Su šiomis atprastukėmis labai patogu pradėti mokytis jeigu vaikas buvo auginamas su "pampersais". Jas naudojant nebūna balučių, apsaugomi namai, vaikas nepatiria didelio pradžios nesėkmės jausmo. Galima naudoti nakties metu. 

Atpratinamas vaikas turi pajusti drėgmę ir diskomfortą, tačiau negalima vaiko laikyti šlapio ilgą laiką. Bet kurias atprastukes turite pakeisti į sausas taip dažnai, koks yra vaiko poreikis. 

Visos atprastukės yra daugkartinio naudojimo, skalbiamos. 

Kiek reikia turėti atprastukių? 

Tai labai individualus klausimas. Priklauso nuo vaiko įgūdžių ir imlumo. Pačioje pradžioje jų prireikia tikrai nemažai. Per dieną gali būti sunaudojamos 8-12vnt atprastukių. Tolesniame sėkmingame mokyme jų prireikia vis mažiau. Taip pat atkreipkite dėmėsį į tai, kaip dažnai galėsite ir norėsite atprastukes skalbti. 

Kaip išsirinkti atprastukių dydį?

Geriausios atprastukės tos, kurios gerai priglunda, yra patogios, neveržia ir nespaudžia. Jei renkatės nereguliujamo dydžio aprastukes - rinkitės atprastukių dydį pagal vaiko esamą svorį. Atkreipkite dėmėsį į lentelėse nurodytus išmatavimus. 

Ar galima naudoti medvilnines kelnaičių tipo atprastukes nakčiai?

Ne. Nakčiai naudojamos neperšlampančios kelnaičių tipo atprastukės arba susegamos sauskelnių tipo atprastukės.

Kantrybės!