Atprastukių naudojimas darželyje

Geriausia būtų, kad galėtume likti su vaiku namie, tol kol vaikas išmoksta savarankiškų tualeto įgūdžių. Rekomenduojama prieš vaiką išleidžiant į darželį apie jo antruosius metus jau būti susidraugavus su puoduku. Tačiau dažniausiai realybė yra kitokia. Ir artėjant vasarai į pabaigą, daugelis Tėvelių su nerimu pasitinka šį laikotarpį, kai jų mažylis pradės lankyti darželį. Šie svarbūs gyvenimo pokyčiai ir jų laukiantis adaptacinis stresas verčia nerimauti. Tokiu atveju, leiskite pirmiausia vaikui apsiprasti darželyje. Na o jei negalite laukti, pradėkite mokyti vaiką prašytis ant puoduko likus bent jau dviem savaitėms iki darželio lankymo pradžios.

Jei darželio darbuotojai dalyvaus Jūsų vaiko mokymosi etape, įsitikinkite, kad Jūsų požiūriai sutampa ir galėsite nuoširdžiai bendradarbiauti. Turite nepamiršti, kad atprastukių keitimas, mokymasis naudotis puoduku bus komandinis darbas. Laikantis bendrų susitarimų ir nuoseklumo vaikas jausis mažiau pasimetęs ir nepatenkintas. Dažniausiai darželių darbuotojai būna nusiteikę bendradarbiauti su tėvais ir bendromis jėgomis siekti tikslo.

Pasistenkite apgalvoti, apie kai kuriuos susijusius su tualeto įgūdžių mokymosi darželyje dalykus. Pirmiausia išsiaiškinkite, ar darželyje naudojasi naktipuodžiais ar vaikiškais unitazais. Tai bus lengviau prisitaikyti ir apgalvoti apie mokymų eigą ir panašumus vaikų darželio ir namų erdvėse. Kitas labai svarbus dalykas, nebūkite abejingi darželio darbuotojams, besirūpinantiems jūsų vaiku, prisiminkite, kad jie vienu metu rūpinasi ne vienu vaiku, todėl labai svarbu tvarka, švara ir praktiškumas. Atprastukės kaip pagalbinė priemonė ir darželyje pratęsia tualeto įgūdžių mokymąsi, padeda apsaugoti aplinką nuo nelaimingų įvykių. Jau matytų ir dėvėtų atprastukių mieli paveikslėliai vaikui jau yra pažįstami tad suteikia pasitikėjimo bendraujant su naujais žmonėmis darželyje. Trečias, ir labai svarbus dalykas, kad darželio darbuotojai per pietų miegą gali norėti naudoti sauskelnes, norint išvengti papildomų valymo darbų dėl „avarijų“. O norint sėkmingai atpratinti vaiką nuo sauskelnių, tai būtų grįžimas žingsneliais atgal. Pasitarkite su darželio auklėtojomis apie daugkartinių neperšlampančių sauskelnių naudojimą miego metu, tai jūsų vaikui būtų geriausias pasirinkimas. Ketvirtas dalykas, stenkitės rengti savo vaiką patogiais ir praktiškais rūbais, kad būtų galima greitai ir lengvai nurengti ir aprengti, siekiant išvengti nesėkmių. Venkite tokių rūbų, kuriuose daug sagų, įmantrių užsegimų, kombinezonų. Penktas dalykas, būtinai pasirūpinkite, kad darželyje mažylis turėtų atsarginių rūbų, bent jau dvejas kelnes, daugiau atprastukių, papildomų kojinių. Labai praverčia neperšlampantis medžiaginis maišelis, į kurį bus galima sudėti visus panaudotus vaiko daiktus, o jį išskalbus ir išdžiovinus vėl galėsite pakabinti vaiko spintelėje.

Būtinai pasikalbėkite su darželio darbuotoju apie tai kokius signalus rodo ir kokius ženklus siunčia jūsų vaikas, prašydamasis ant puoduko. Būtinai pasakykite savo vaikui, kad užsimanęs į tualetą apie tai turi pasakyti jį prižiūrinčiam žmogui. Nepamirškite supažindinti mažylio su darželio patalpomis ir parodykite jam, kur yra tualetas. Būtų labai gerai, kad jis galėtų pasinaudoti tualetu, prieš jums išeinant, taip jis pasijaus drąsiau.

Mūsų praktika rodo, kad nemaža dalis tėvų susiduria su tuo, kad darželyje ant puoduko besiprašantis vaikas to nebedaro namie. Viena iš galimų priežasčių yra ta, kad darželyje yra pakankamai griežtas grafikas ir vaiko sodinimas ant puoduko yra natūraliai įtraukiamas į dienotvarkę. Taip pat, darželyje yra skatinamas vaiko savarankiškumas, kaip pavyzdžiui: pačiam nusimauti kelnes, nusivalyti, nuleisti vandenį, nusiplauti rankas. Namuose paprastai tokios nuoseklios rutinos nebūna. Ir kiekviena patirtis yra kitokia, atsižvelgiant į dieną, vietą ir vaiką prižiūrintį asmenį. Pernelyg didelė įvairovė gali išmušti vaiką iš vėžių. Pasistenkite, kad ir namuose vaiko dienotvarkė būtų kiek galima nuoseklesnė, pabandykite bent jau atkartoti darželio rutiną. Didesnė sėkmės tikimybė bus tada, kai vaikui bus sakoma, kad laikas jau ant puoduko, o ne klausiama, ar jis norėtų. Beje, darželyje vaikai patiria gerąjį spaudimą, nes mato savo bendraamžių pavyzdį. Patartina namuose vestis vaiką kartu į tualetą, jeigu jums tai yra priimtina. Taip pat namuose vaikas jaučiasi saugus ir jį gundo galimybė atsipalaiduoti. Vienintelis šios situacijos sprendimo būdas yra tas, kad turite ir toliau besąlygiškai mylėti savo vaiką. Net jei ir atsisako namuose sėstis ant puoduko ar įvyksta avarija. Parodykite savo vaikui, kad juo pasitikite ir pasikliaujate!

Sėkmės mums visiems šiame savarankiškumo mokymų etape!